Konfigurátor zábradlí

                                       

Vítejte v konfigurátoru zábradlí. Náš nový konfigurátor Vám rychle a jednoduše pomůže sestavit zábradlí dle Vaší představy, vypočítat cenu a navrhne Vám potřebné komponenty k sestavení zábradlí. 

Stačí si vybrat níže ze tří požadovaných modelů zábradlí a postupovat dle pokynů.

               Zábradlí na schody
​​
                 Zábradlí na okno
        Zábradlí na balkón nebo terasu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak správně vybrat zábradlí, zaměřit a vložit do konfigurátoru.

 1. V první řadě si musíte uvědomit, jaký chcete materiál zábradlí a kde se bude montovat
 • Nejlevnější a také nejprodávanější typ zábradlí je hliníkové kulaté zábradlí v barevném odstínu stříbrná a bronz (imitace nerez). Zákazník si také může vybrat a vyměnit standartní hliníkové madlo za luxusnější dřevěné bukové nebo dubové madlo o průměru 49mm, které dá zábradlí ten správní šmrnc.
 • Na druhém místě je hliníkové hranaté zábradlí v barevném odstínu bronz (imitace nerez). I zde může zákazník volit varianty dřevěného kulatého madla buk nebo dub o průměru 49mm.
 • Třetí místo je nerezové zábradlí kulaté s povrchovou úpravou AISI 304 BRUS. Toto zábradlí je také velice žádaným modelem, ale většinu zákazníků odradí jeho cena oproti hliníkové variantě která je o cca 1/3 vyšší. I také zde může zákazník volit varianty dřevěného kulatého madla buk nebo dub o průměru 42mm.
 • Čtvrté místo obsadilo nerezové hranaté zábradlí 40x40mm. Toto zábradlí pro svoji vyšší cenu není nejprodávanějším modelem v nerezové variantě. V případě, že zákazník požaduje právě toto zábradlí, je mu vypracována individuální cenová nabídka přímo na míru.
 • Všechny tyto modely zábradlí se také dají dodat s madlem na zeď ve stejném provedení a materiálu v sekci madla na zeď.
 1. Za druhé, jaké požadujete kotvení
 • Horní kotvení (kotví se na pochůznou část schodu, balkónu nebo terasy)
 • Boční kotvení (toto zábradlí se kotví ze strany pochůzné části)
 1. Za třetí, jako požadujete výplň
 • Nejprodávanější a nejlevnější varianta je vodorovná výplň. Dle norem tato výplň vše splňuje, ale musí být zachován rozměr mezí výplní Výška zábradlí včetně madla od pochůzné části 900mm/min. 4x vodorovná výplň, 1000mm/min. 5x vodorovná výplň.
 • Druhou variantou je svislá výplň. Tato výplň si volí zákazníci, kteří mají malé děti.
 • Třetí variantou je skleněná výplň která je ta nejdražší možností druhů výplní. Zde si můžete vybrat, zda zákazník požaduje sklo čiré nebo mléčné.  

Zaměření zábradlí a vložení do konfigurátoru

 1. Zaměření zábradlí se volí dle typu zábradlí
 • Zábradlí na schody – na tažením metru od prvního schodu k poslednímu. Pokud je schodišťových ramen víc, změříme takto každé rameno a rozměry sečteme. Pokud na schodech máte v horní části galerii, změříme i tuto část a přidáme v konfigurátoru koleno na madlo. Pokud požadujete v přechodu dvou schodišťových ramen spojit madlem, musíte vložit 2x koleno na madlo. V případě stejného propojení výplně zvolíte variantu, koleno na výplň. V případě že nepožadujete kolena na výplň, budou konce výplně ukončené zátkami. V případě že je to možné, doporučujeme konec madla ukotvit do zdi a zpevnit ještě více zábradlí.
 • Zábradlí na terasu nebo balkónzde zaměřte metrem každou rovnou část kde požadujete zábradlí a sečtěte jej. V případě tvaru zábradlí L U Z zvolte koleno na madlo (tvar L 1x koleno, tvar U a Z 2x koleno). V případě že je to možné, doporučujeme konec madla ukotvit do zdi a zpevnit ještě více zábradlí.
 • Zábradlí na Francouzská okna zde si pomocí metru změřte šířku špalety okna. Počítejte s tím, pokud požadujete zábradlí na vrchní část fasády, musíte na každou stranu připočítat 200-300mm.